SEO

Seo

Arama motoru optimizasyonu anlamına gelen SEO (Search engine optimization) İngilizce bir terimdir. Web sitelerinin arama motorunda ön sıralarda yer almasını sağlayarak yükselmesini hedefleyen çalışmaların bütünüdür. Seo çalışmaları seo uzmanları tarafından yapılır genel olarak aylık rutin olarak yapılması gereken çalışmalardır. Seo hizmetlerinin kesintiye uğraması ve sürekli devam edilmediği taktirde gerilemeler olup alınan sonuçlar gerilemektedir.

Seo uzmanları özellikle seo çalışmalarında sıralama garantileri vermeleri risk almalarına sebebiyet verdiğinden sadece yükselme garantisi vermektedirler. 1. Sayfa garantili çalışmalar genel olarak 12 aylık sözleşmeli çalışmalarda yapılıp sonuç alınması sağlanmış olmaktadır ve buda risklidir eğer istenilen sonuç elde edilmezse masraflar haricinde geri kalan ödeme iadesi söz konuşurdur bu yüzden önem arz etmektedir.

Seo çalışmları için ihtiyaç duyulan en önemli durum sayfanın özgün olarak güncel tutulması ve backlink (geri bağlantı) sağlanmasıdır. Backlink belirtilen anahtar kelimelerde yükselmek için başka sitelerden alınan referans bağlantılardır. Bu alınan bağlantıların kendi alanında web sitelerden sağlanması etkiyi daha da arttırmaktadır. Ankara’da web site kullanıcıları nadiren bu çalışmaları tercih etse de ciddi bir şekilde kazanç değişkenliği göstermekte ve bilinirliği arttırmaktadır.

Seo’nun önemi oldukça fazladır kullanıcı artışınızı takip etmenizi daha fazla kullanıcının sitenize erişmesini özellikle etkilemektedir. Ankara’da bütün şirketlerin seo hizmetine ihtiyacı vardır fakat  yöneticilerin bu konuda bilinçlendirilmediğinden tercih konusu değildir. Arama motoru optimizasyonu ile internet dünyanızı genişletin ve sayfa görünürlüğünüzü arttırın.